Ana içeriğe geç
26. Hafta · Yaklaşan maç Sürüm v1
Rapor Dili
21 Mar 2027
v
Yaklaşan maç
Maçın Ana Hükmü

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki karşılaşma öncesinde iki takımın tamamlanmış son lig maçlarından 3 izleme noktası çıkarıldı.

Saha Üzeri İlk 11 Dizilişleri, Formalar ve Stadyum

FenerbahçeFenerbahçe
4-2-3-1İç Saha Forması
ŠkriniarGuendouziEdersonKantéAkéSemedoGreenwoodBrownKahveciAydınAktürkoğlu
Kerem Aktürkoğlu#7
Kerem AktürkoğluSantrfor / Hücum (FV) · Saha Konumu: 5:1
GalatasarayGalatasaray
4-3-3Deplasman Forması
SánchezÇakırSallaiAkgünTorreiraBardakcıSaraYılmazJakobsOsimhenBatrakov
Aleksey Batrakov#83
Aleksey BatrakovSol Kanat (SLK) · Saha Konumu: 4:3

Saha İçi Taktik Diziliş ve Pas Ağı

FB · 4-2-3-1GS · 4-3-3ŠkriniarGuendouziEdersonKantéAkéSemedoGreenwoodBrownKahveciAydınAktürkoğluSánchezÇakırSallaiAkgünTorreiraBardakcıSaraYılmazJakobsOsimhenBatrakov
Kerem AktürkoğluFenerbahçe
Kerem Aktürkoğlu#7
Fenerbahçe · Merkez Santrfor (SNT)
FenerbahçeFB Pas: 440 (%81)GalatasarayGS Pas: 360 (%77)Oyuncu Profili →

Önem Sırasına Göre 3 Temel Bulgu

3 Bulgu
1Maç Öncesi Odak

Ev sahibinin şut üretimi ile rakibin verdiği şanslar

Fenerbahçe son 5 maçta maç başına 2.84 xG üretirken, Galatasaray rakiplerine maç başına 1.60 xGA verdi.

FenerbahçeFenerbahçe Son 5 xG Ort.2.84 xG/maç
1.60 xGA/maçGalatasaray Son 5 xGA Ort.Galatasaray
2Maç Öncesi Odak

Şut hacmi ve ceza sahası çevresi denemeleri

Fenerbahçe maç başına 16.6 şut kullanırken, Galatasaray son 5 maçta maç başına 17.2 şut üretti.

FenerbahçeFenerbahçe Son 5 şut Ort.16.6 şut/maç
17.2 şut/maçGalatasaray Son 5 şut Ort.Galatasaray
3Maç Öncesi Odak

Fenerbahçe tarafında 5'e 5 üretim yönü

Fenerbahçe son 5 maçta önceki 5 maça göre maç başına xG üretimini +0.28 değiştirdi (2.56 → 2.84).

Fenerbahçe5/5 xG farkı
+0.28 xG/maç
Fenerbahçe—
Gol Beklentisi (xG)
xG verisi mevcut değil
—Galatasaray
Fenerbahçe—
Penaltısız Beklenti (npxG)
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Galatasaray
Fenerbahçe—
Ceza Sahası İçi Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Galatasaray
Fenerbahçe—
Net Gol Pozisyonu
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Galatasaray
Fenerbahçe—
Toplam Şut Hacmi
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Galatasaray
Fenerbahçe—
Kaleyi Bulan Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Galatasaray
Fenerbahçe—
Tehlikeli Atak
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Galatasaray
Fenerbahçe—
Topla Oynama Oranı
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Galatasaray
Fenerbahçe

FB Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

96Hücum xG96Şut Kalitesi90Şut Hacmi96Skor Bitiricilik60Puan Ritmi28Savunma Direnci
Fenerbahçe
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 2.84 xG · Önceki 5: 2.56 xG
+0.28
Hücum xG2.84 xG
Şut Kalitesi0.17 xG/Ş
Şut Hacmi16.6 Şut
Skor Bitiricilik3.20 Gol
Puan Ritmi9 Puan
Savunma Direnci1.95 xGA
Galatasaray

GS Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

91Hücum xG73Şut Kalitesi93Şut Hacmi80Skor Bitiricilik80Puan Ritmi44Savunma Direnci
Galatasaray
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 2.13 xG · Önceki 5: 3.41 xG
-1.28
Hücum xG2.13 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi17.2 Şut
Skor Bitiricilik2.00 Gol
Puan Ritmi12 Puan
Savunma Direnci1.60 xGA

Baş Başa 5 Maçlık Form Kıyaslaması

Fenerbahçe ile seçilen rakibin son 5 resmi lig maçındaki üretim ve savunma ortalamaları.

Rakip Kulüp
Fenerbahçe9 Puan
Son 5 Maç Puanı
12 PuanGalatasaray
Fenerbahçe2.84 xG
Maç Başı Beklenen Gol (xG)
2.13 xGGalatasaray
Fenerbahçe1.95 xGA
Maç Başı Kalesinde xG (xGA)
1.60 xGAGalatasaray
Fenerbahçe16.6 Şut
Maç Başı Toplam Şut
17.2 ŞutGalatasaray
Fenerbahçe3.20
Maç Başı Atılan Gol
2.00Galatasaray
Fenerbahçe0.80
Maç Başı Yenilen Gol
1.20Galatasaray

4 Temel Maç Sorusu & Doğrulanmış Yanıtlar

4 / 4 Kanıtlı Yanıt
1İki takımın maç öncesi hücum ve savunma üretimi nasıl karşılaşıyor?
Maç Öncesi Pencere

Fenerbahçe son 5 tamamlanan lig maçında 9 puan (16 gol), Galatasaray ise son 5 maçında 12 puan (10 gol) topladı.

FB Son 5 Puan: 9p (16A / 4Y)GS Son 5 Puan: 12p (10A / 6Y)
2Maçın gidişatını etkileyen kırmızı kart veya penaltı kırılması yaşandı mı?
11'e 11 Normal Akış

Maç henüz oynanmadığı için olay kronolojisi maç tamamlandığında eklenecektir.

Kırmızı Kart: 0Penaltı: 0Kayıtlı Gol: 0
3Bu maç, iki takımın son 5 maçlık eğilimiyle (5v5) aynı yönde mi?
Tam 5v5 Pencere

Fenerbahçe son 5 lig maçında 9 puan (önceki 5: 7p), Galatasaray ise son 5 lig maçında 12 puan (önceki 5: 13p) topladı.

FB Son 5 vs Önceki 5: 9p vs 7pGS Son 5 vs Önceki 5: 12p vs 13pÖrneklem: 14 / 14 maç
4Bu raporda hangi veriler eksik ve veriye dayanarak hangi yorumlar yapılamaz?
Tam Veri Seti

Bu rapor TheSportsDB (v1 Premium) (TSDB-APIFootball-v3) verisiyle üretilmiştir. Teknik direktör niyeti, oyuncu yorgunluğu veya skor tahmini gibi nedensellik iddiaları kurmaz.

Veri Durumu: Yaklaşan maçSağlayıcı: TheSportsDB (v1 Premium)Sürüm: v1

Raporu Paylaş

Paylaşılan bağlantı kayıt duvarı olmadan açılır; kaynak, örneklem ve sınır bilgisini korur.

Stüdyo Şablonları
Sürüm v124.10.2026 01:30:00

Maç öncesi izleme noktaları oluşturuldu.