Ana içeriğe geç
8. Hafta · Tamamlandı Sürüm v1
Rapor Dili
Gol / KK kaydı yok
Gol & Kartlar
Maçın Ana Hükmü

Skor, şut kalitesinin tamamını anlatmıyor: Gençlerbirliği daha yüksek gol beklentisi üretmesine rağmen (2.69–1.78 xG) maçı kaybetti.

Üretim / Tabela Ayrışması

Gençlerbirliği Ceza Sahası Baskısı Kurdu (15 İç Şut, 3 Net Fırsat) Ancak Tabelada Kazanamadı

Toplam üretimde 2.69 – 1.78 xG farkı oluşurken tabeladaki 0–1 skoru bitiricilik ve kaleci direnciyle ayrıştı.

Akan Oyun (npxG)
Gençlerbirliği2.69–1.78Galatasaray
Ceza Sahası İçi Şut
Gençlerbirliği15–12Galatasaray
Net Gol Fırsatı
Gençlerbirliği3–1Galatasaray
Beklenen Puan (xPts)
Gençlerbirliği1.89–0.93Galatasaray
Poisson 1X2 & xPts Dağılımı
Gerçek: 0P – 3P
Gençlerbirliği
GB Hak Edilen1.89 xPts
GS Hak Edilen0.93 xPts
Galatasaray
GB %57Beraberlik %18GS %25
GB Sapma: -1.89PGS Sapma: +2.07P

Saha Üzeri İlk 11 Dizilişleri, Formalar ve Stadyum

GençlerbirliğiGençlerbirliği
4-2-3-1İç Saha Forması
EğribayatÜzümBaltacıGoutasThalissonLuís42DiabateGouveiaUçanTongyaMendes
Pedro Mendes#9
Pedro MendesSantrfor / Hücum (FV) · Saha Konumu: 5:1
GalatasarayGalatasaray
4-2-3-1Deplasman Forması
ÇakırElmalıBardakcıSánchezSallaiSaraLeminaYılmazBatrakovSanéOsimhen
Victor Osimhen#45
Victor OsimhenSantrfor / Hücum (FV) · Saha Konumu: 5:1

Saha İçi Taktik Diziliş ve Pas Ağı

GB · 4-2-3-1GS · 4-2-3-1EğribayatÜzümBaltacıGoutasThalissonLuísODDiabateGouveiaUçanTongyaMendesÇakırElmalıBardakcıSánchezSallaiSaraLeminaYılmazBatrakovSanéOsimhen
Pedro MendesGençlerbirliği
Pedro Mendes#9
Gençlerbirliği · Merkez Santrfor (SNT)
GençlerbirliğiGB Pas: 230 (%63)GalatasarayGS Pas: 527 (%87)Oyuncu Profili →
Gençlerbirliği

Hücum Akışı ve Şut Dönüşüm Diyagramı

1. Tehlikeli Atak→2. Şut Bölgesi→3. Çerçeve Kalitesi→4. Skor SonucuTehlikeli Atak: 3668 Toplam AtakCeza Sahası İçi: 15 Şut%79 PayCeza Sahası Dışı: 4 Şut%21 Payİsabetli Şut: 6%32 İsabetSavunma Bloğu: 4EngellenenÇerçeve Dışı: 9AutGol: 02.69 xGKurtarış: 6Kaleci Engeli
Gençlerbirliği
Tehlikeli Atak (36) → Ceza Sahası İçi Şut (15)%42 ceza sahası şutuna dönüşüm
Akış: 15

Önem Sırasına Göre 3 Temel Bulgu

3 Bulgu
1Skor / Üretim Farkı

Daha çok şut, daha yüksek toplam üretim

Şutlar 19–18, xG 2.69–1.78 (ceza sahası içi 15–12). Gençlerbirliği daha yüksek gol beklentisi üretmesine rağmen maçı kaybetti.

GalatasarayToplam şut
19 – 18
GalatasarayCeza sahası içi şut
15 – 12
GalatasarayNet gol pozisyonu
3 – 1
GençlerbirliğiMaç sonu xG
2.69
2Hücum Eğilimi (5v5)

Son beş maçta hücum üretimi geriledi

Galatasaray için son beş maçta maç başına xG 2.07; önceki beş maçta 3.18 (-1.11).

GalatasarayGalatasaray Son 5 Ort. xG2.07
3.18Galatasaray Önceki 5 Ort. xGGalatasaray
3Birim Şut Kalitesi

Şut başına gol beklentisi daha yüksekti

Gençlerbirliği penaltısız şut başına 0.14 xG üretti (Galatasaray: 0.10). Denemelerini daha yüksek olasılıklı bölgelerden yaptı.

GençlerbirliğiNpxG / Şut
0.142.69 npxG / 19 şut
GalatasarayNpxG / Şut
0.101.78 npxG / 18 şut
GalatasarayCeza sahası içi şut
15 – 12
GalatasarayNet gol pozisyonu
3 – 1
Gençlerbirliği2.69%60
Gol Beklentisi (xG)
%401.78Galatasaray
Gençlerbirliği2.69%60
Penaltısız Beklenti (npxG)
%401.78Galatasaray
Gençlerbirliği15%56
Ceza Sahası İçi Şut
%4412Galatasaray
Gençlerbirliği3%75
Net Gol Pozisyonu
%251Galatasaray
Gençlerbirliği19%51
Toplam Şut Hacmi
%4918Galatasaray
Gençlerbirliği6%60
Kaleyi Bulan Şut
%404Galatasaray
Gençlerbirliği36%40
Tehlikeli Atak
%6055Galatasaray
Gençlerbirliği%31%31
Topla Oynama Oranı
%69%69Galatasaray

Ceza Sahası İçi ve Dışı Şut Topolojisi

Güven: %92
Gençlerbirliği
Gençlerbirliği19 Şut · 2.69 xG (2.69 npxG)
%79 İç Şut (15/19)
ALTIPAS & ALTIN BÖLGE3 Net FırsatCeza Sahası İçi: 15 Şut (%79)Ceza Sahası Dışı: 4 Şut (%21)
Şut Sonuç Dağılımı (19 Şut)Birim Kalite: 0.14 npxG/Şut
Gol: 0Kurtarış: 6Blok: 4Aut: 9
Galatasaray
Galatasaray18 Şut · 1.78 xG (1.78 npxG)
%67 İç Şut (12/18)
ALTIPAS & ALTIN BÖLGE1 Net FırsatCeza Sahası İçi: 12 Şut (%67)Ceza Sahası Dışı: 6 Şut (%33)
Şut Sonuç Dağılımı (18 Şut)Birim Kalite: 0.10 npxG/Şut
Gol: 1Kurtarış: 3Blok: 5Aut: 9
Birim Şut Kalitesi (npxG / Şut)GB 0.14 vs GS 0.10
Net Pozisyon & Blok DengesiNet: 3–1 · Blok: 4–5

Renk Kodlu 2B Şut Haritası & Oyuncu Vuruş Analizi

← GS Hücum Yönü (12 Ceza Sahası İçi)(15 Ceza Sahası İçi) GB Hücum Yönü →⚽88' Eğribayat · 0.34 xG
Kale Çerçevesi10 İsabet
Sağ Üst Köşe (Doksan)
İrfan Can Eğribayat
Kaleci İrfan Can Eğribayat mağlup edildi
0.34 xG0.61 PSxG
Sağ Ayak · Açık Oyun10.7 m · 31° · Ceza Sahası İçi (Merkez)
Hazırlayan / PozisyonKilit Pas: Gabriel Sara

15'er Dakikalık Baskı Periyotları

GençlerbirliğiGBGalatasarayGS
76'–90+'Giriş Skoru: 0–0Şut: Gençlerbirliği3 – 7GalatasarayxG: Gençlerbirliği0.41 – 0.70Galatasaray

Kritik Kırılma Anları (90' Çift Şerit Kronoloji)

1 Kritik Olay
GençlerbirliğiGB (Üst Şerit)GalatasarayGS (Alt Şerit)
1'
15'
30'
45' İY
60'
75'
90'
İrfan Can EğribayatGalatasaray
88' Gol: İrfan Can Eğribayat88' · Gol
Galatasaray
Profil →
Gençlerbirliği

GB Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

59Hücum xG62Şut Kalitesi71Şut Hacmi24Skor Bitiricilik22Puan Ritmi22Savunma Direnci
Gençlerbirliği
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.39 xG · Önceki 5: 0.95 xG
+0.44
Hücum xG1.39 xG
Şut Kalitesi0.11 xG/Ş
Şut Hacmi13.2 Şut
Skor Bitiricilik0.60 Gol
Puan Ritmi1 Puan
Savunma Direnci2.73 xGA
Galatasaray

GS Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

88Hücum xG69Şut Kalitesi95Şut Hacmi64Skor Bitiricilik80Puan Ritmi32Savunma Direnci
Galatasaray
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 2.07 xG · Önceki 5: 3.18 xG
-1.11
Hücum xG2.07 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi17.6 Şut
Skor Bitiricilik1.60 Gol
Puan Ritmi12 Puan
Savunma Direnci1.86 xGA

Baş Başa 5 Maçlık Form Kıyaslaması

Gençlerbirliği ile seçilen rakibin son 5 resmi lig maçındaki üretim ve savunma ortalamaları.

Rakip Kulüp
Gençlerbirliği1 Puan
Son 5 Maç Puanı
12 PuanGalatasaray
Gençlerbirliği1.36 xG
Maç Başı Beklenen Gol (xG)
2.13 xGGalatasaray
Gençlerbirliği2.43 xGA
Maç Başı Kalesinde xG (xGA)
1.60 xGAGalatasaray
Gençlerbirliği11.8 Şut
Maç Başı Toplam Şut
17.2 ŞutGalatasaray
Gençlerbirliği0.60
Maç Başı Atılan Gol
2.00Galatasaray
Gençlerbirliği2.20
Maç Başı Yenilen Gol
1.20Galatasaray
Kayıtlı Karşılaşmalar

4 Temel Maç Sorusu & Doğrulanmış Yanıtlar

4 / 4 Kanıtlı Yanıt
1Skor tabelası ile saha içi üretim (xG ve şut kalitesi) uyumlu mu?
Üretimle Uyumlu

Tabeladaki 0-1 skoru, iki takımın ürettiği gol beklentisi (GB 2.69 — 1.78 GS) ve şut hacmiyle aynı yönde gerçekleşti.

Maç Skoru: 0 - 1Gol Beklentisi (xG): 2.69 vs 1.78Toplam / İsabetli Şut: 19/6 vs 18/4
2Maçın gidişatını etkileyen kırmızı kart veya penaltı kırılması yaşandı mı?
11'e 11 Normal Akış

Hayır. Kayıtlı maç kronolojisinde kırmızı kart veya penaltı kararı yer almadı (1 normal oyun/duran top golü).

Kırmızı Kart: 0Penaltı: 0Kayıtlı Gol: 1
3Bu maç, iki takımın son 5 maçlık eğilimiyle (5v5) aynı yönde mi?
Tam 5v5 Pencere

Gençlerbirliği son 5 lig maçında 1 puan (önceki 5: 13p), Galatasaray ise son 5 lig maçında 12 puan (önceki 5: 10p) topladı.

GB Son 5 vs Önceki 5: 1p vs 13pGS Son 5 vs Önceki 5: 12p vs 10pÖrneklem: 12 / 12 maç
4Bu raporda hangi veriler eksik ve veriye dayanarak hangi yorumlar yapılamaz?
Tam Veri Seti

Bu rapor TheSportsDB (v1 Premium) (TSDB-APIFootball-v3) verisiyle üretilmiştir. Teknik direktör niyeti, oyuncu yorgunluğu veya skor tahmini gibi nedensellik iddiaları kurmaz.

Veri Durumu: TamamlandıSağlayıcı: TheSportsDB (v1 Premium)Sürüm: v1

Raporu Paylaş

Paylaşılan bağlantı kayıt duvarı olmadan açılır; kaynak, örneklem ve sınır bilgisini korur.

Stüdyo Şablonları
Sürüm v124.10.2026 01:30:00

Doğrulanmış maç sonu verisiyle oluşturuldu.