Ana içeriğe geç
2. Hafta · Tamamlandı Sürüm v1
Rapor Dili
Maçın Ana Hükmü

Skor, şut kalitesinin tamamını anlatmıyor: Çaykur Rizespor daha yüksek gol beklentisi üretmesine rağmen (2.27–0.76 xG) maçı kaybetti.

Üretim / Tabela Ayrışması

Çaykur Rizespor Ceza Sahası Baskısı Kurdu (12 İç Şut, 1 Net Fırsat) Ancak Tabelada Kazanamadı

Toplam üretimde 2.27 – 0.76 xG farkı oluşurken tabeladaki 0–2 skoru bitiricilik ve kaleci direnciyle ayrıştı.

Akan Oyun (npxG)
Çaykur Rizespor2.27–0.76Samsunspor
Ceza Sahası İçi Şut
Çaykur Rizespor12–3Samsunspor
Net Gol Fırsatı
Çaykur Rizespor1–1Samsunspor
Beklenen Puan (xPts)
Çaykur Rizespor2.32–0.50Samsunspor
Poisson 1X2 & xPts Dağılımı
Gerçek: 0P – 3P
Çaykur Rizespor
RİZ Hak Edilen2.32 xPts
SAM Hak Edilen0.50 xPts
Samsunspor
RİZ %71Beraberlik %18SAM %11
RİZ Sapma: -2.32PSAM Sapma: +2.50P

Saha Üzeri İlk 11 Dizilişleri, Formalar ve Stadyum

Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
4-2-3-1İç Saha Forması
FofanaPalaMocsiSagnanArissOlawoyinAntalyalıMebudeLaçiKutucuSowe
Ali Sowe#9
Ali SoweSantrfor / Hücum (FV) · Saha Konumu: 5:1
SamsunsporSamsunspor
4-3-3Deplasman Forması
KocukTómasson6DiabatéBorevkovićGMendesKayanYükselWattKılınçGKaya30Jarju
SJ#30
Saikuba JarjuSol Kanat (SLK) · Saha Konumu: 4:3

Saha İçi Taktik Diziliş ve Pas Ağı

RİZ · 4-2-3-1SAM · 4-3-3FofanaPalaMocsiSagnanArissOlawoyinAntalyalıMebudeLaçiKutucuSoweKocukTómassonABDiabatéBorevkovićMendesKayanYükselWattKılınçKayaSJJarju
Ali SoweÇaykur Rizespor
Ali Sowe#9
Çaykur Rizespor · Merkez Santrfor (SNT)
Çaykur RizesporRİZ Pas: 520 (%88)SamsunsporSAM Pas: 364 (%78)Oyuncu Profili →
Çaykur Rizespor

Hücum Akışı ve Şut Dönüşüm Diyagramı

1. Tehlikeli Atak→2. Şut Bölgesi→3. Çerçeve Kalitesi→4. Skor SonucuTehlikeli Atak: 83140 Toplam AtakCeza Sahası İçi: 12 Şut%43 PayCeza Sahası Dışı: 16 Şut%57 Payİsabetli Şut: 8%29 İsabetSavunma Bloğu: 8EngellenenÇerçeve Dışı: 12AutGol: 02.27 xGKurtarış: 8Kaleci Engeli
Çaykur Rizespor
Tehlikeli Atak (83) → Ceza Sahası İçi Şut (12)%14 ceza sahası şutuna dönüşüm
Akış: 12

Önem Sırasına Göre 3 Temel Bulgu

2 Bulgu
1Skor / Üretim Farkı

Daha çok şut, daha yüksek toplam üretim

Şutlar 28–6, xG 2.27–0.76 (ceza sahası içi 12–3). Çaykur Rizespor daha yüksek gol beklentisi üretmesine rağmen maçı kaybetti.

SamsunsporToplam şut
28 – 6
SamsunsporCeza sahası içi şut
12 – 3
SamsunsporNet gol pozisyonu
1 – 1
Çaykur RizesporMaç sonu xG
2.27
2Birim Şut Kalitesi

Şut başına gol beklentisi daha yüksekti

Samsunspor penaltısız şut başına 0.13 xG üretti (Çaykur Rizespor: 0.08). Denemelerini daha yüksek olasılıklı bölgelerden yaptı.

Çaykur RizesporNpxG / Şut
0.082.27 npxG / 28 şut
SamsunsporNpxG / Şut
0.130.76 npxG / 6 şut
SamsunsporCeza sahası içi şut
12 – 3
SamsunsporNet gol pozisyonu
1 – 1
Çaykur Rizespor2.27%75
Gol Beklentisi (xG)
%250.76Samsunspor
Çaykur Rizespor2.27%75
Penaltısız Beklenti (npxG)
%250.76Samsunspor
Çaykur Rizespor12%80
Ceza Sahası İçi Şut
%203Samsunspor
Çaykur Rizespor1%50
Net Gol Pozisyonu
%501Samsunspor
Çaykur Rizespor28%82
Toplam Şut Hacmi
%186Samsunspor
Çaykur Rizespor8%73
Kaleyi Bulan Şut
%273Samsunspor
Çaykur Rizespor83%88
Tehlikeli Atak
%1211Samsunspor
Çaykur Rizespor%60%60
Topla Oynama Oranı
%40%40Samsunspor

Ceza Sahası İçi ve Dışı Şut Topolojisi

Güven: %92
Çaykur Rizespor
Çaykur Rizespor28 Şut · 2.27 xG (2.27 npxG)
%43 İç Şut (12/28)
ALTIPAS & ALTIN BÖLGE1 Net FırsatCeza Sahası İçi: 12 Şut (%43)Ceza Sahası Dışı: 16 Şut (%57)
Şut Sonuç Dağılımı (28 Şut)Birim Kalite: 0.08 npxG/Şut
Gol: 0Kurtarış: 8Blok: 8Aut: 12
Samsunspor
Samsunspor6 Şut · 0.76 xG (0.76 npxG)
%50 İç Şut (3/6)
ALTIPAS & ALTIN BÖLGE1 Net FırsatCeza Sahası İçi: 3 Şut (%50)Ceza Sahası Dışı: 3 Şut (%50)
Şut Sonuç Dağılımı (6 Şut)Birim Kalite: 0.13 npxG/Şut
Gol: 2Kurtarış: 1Blok: 1Aut: 2
Birim Şut Kalitesi (npxG / Şut)RİZ 0.08 vs SAM 0.13
Net Pozisyon & Blok DengesiNet: 1–1 · Blok: 8–1

Renk Kodlu 2B Şut Haritası & Oyuncu Vuruş Analizi

← SAM Hücum Yönü (3 Ceza Sahası İçi)(12 Ceza Sahası İçi) RİZ Hücum Yönü →⚽⚽34' #2 Mendes · 0.30 xG
Kale Çerçevesi11 İsabet
Sağ Alt Köşe
Joe Mendes
SamsunsporJoe Mendes →34' · Gol
Kaleci Yahia Fofana mağlup edildi
0.30 xG0.55 PSxG
Sağ Ayak · Açık Oyun8.3 m · 45° · Ceza Sahası İçi (Merkez)
Hazırlayan / PozisyonKilit Pas: Celil Yüksel

15'er Dakikalık Baskı Periyotları

Çaykur RizesporRİZSamsunsporSAM
61'–75'Giriş Skoru: 0–1Şut: Çaykur Rizespor4 – 2SamsunsporxG: Çaykur Rizespor0.34 – 0.21Samsunspor

Kritik Kırılma Anları (90' Çift Şerit Kronoloji)

2 Kritik Olay
Çaykur RizesporRİZ (Üst Şerit)SamsunsporSAM (Alt Şerit)
1'
15'
30'
45' İY
60'
75'
90'
Joe MendesSamsunspor
34' Gol: Joe Mendes (Asist: Saikuba Jarju)34' · Gol
Samsunspor · Forma #2
Profil →
Çaykur Rizespor

RİZ Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

77Hücum xG68Şut Kalitesi84Şut Hacmi48Skor Bitiricilik47Puan Ritmi53Savunma Direnci
Çaykur Rizespor
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.80 xG · Önceki 5: 1.37 xG
+0.43
Hücum xG1.80 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi15.6 Şut
Skor Bitiricilik1.20 Gol
Puan Ritmi7 Puan
Savunma Direnci1.41 xGA
Samsunspor

SAM Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

75Hücum xG79Şut Kalitesi71Şut Hacmi96Skor Bitiricilik67Puan Ritmi28Savunma Direnci
Samsunspor
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.76 xG · Önceki 5: 0.92 xG
+0.84
Hücum xG1.76 xG
Şut Kalitesi0.13 xG/Ş
Şut Hacmi13.2 Şut
Skor Bitiricilik2.40 Gol
Puan Ritmi10 Puan
Savunma Direnci1.94 xGA

Baş Başa 5 Maçlık Form Kıyaslaması

Çaykur Rizespor ile seçilen rakibin son 5 resmi lig maçındaki üretim ve savunma ortalamaları.

Rakip Kulüp
Çaykur Rizespor2 Puan
Son 5 Maç Puanı
0 PuanSamsunspor
Çaykur Rizespor1.79 xG
Maç Başı Beklenen Gol (xG)
1.35 xGSamsunspor
Çaykur Rizespor2.06 xGA
Maç Başı Kalesinde xG (xGA)
2.87 xGASamsunspor
Çaykur Rizespor14.4 Şut
Maç Başı Toplam Şut
12.4 ŞutSamsunspor
Çaykur Rizespor1.20
Maç Başı Atılan Gol
0.80Samsunspor
Çaykur Rizespor2.20
Maç Başı Yenilen Gol
3.00Samsunspor
Kayıtlı Karşılaşmalar

4 Temel Maç Sorusu & Doğrulanmış Yanıtlar

4 / 4 Kanıtlı Yanıt
1Skor tabelası ile saha içi üretim (xG ve şut kalitesi) uyumlu mu?
Üretimle Uyumlu

Tabeladaki 0-2 skoru, iki takımın ürettiği gol beklentisi (RİZ 2.27 — 0.76 SAM) ve şut hacmiyle aynı yönde gerçekleşti.

Maç Skoru: 0 - 2Gol Beklentisi (xG): 2.27 vs 0.76Toplam / İsabetli Şut: 28/8 vs 6/3
2Maçın gidişatını etkileyen kırmızı kart veya penaltı kırılması yaşandı mı?
11'e 11 Normal Akış

Hayır. Kayıtlı maç kronolojisinde kırmızı kart veya penaltı kararı yer almadı (2 normal oyun/duran top golü).

Kırmızı Kart: 0Penaltı: 0Kayıtlı Gol: 2
3Bu maç, iki takımın son 5 maçlık eğilimiyle (5v5) aynı yönde mi?
Kısmi Pencere

Çaykur Rizespor son 5 lig maçında 7 puan (önceki 5: 0p), Samsunspor ise son 5 lig maçında 10 puan (önceki 5: 3p) topladı.

RİZ Son 5 vs Önceki 5: 7p vs 0pSAM Son 5 vs Önceki 5: 10p vs 3pÖrneklem: 6 / 6 maç
4Bu raporda hangi veriler eksik ve veriye dayanarak hangi yorumlar yapılamaz?
Tam Veri Seti

Bu rapor TheSportsDB (v1 Premium) (TSDB-APIFootball-v3) verisiyle üretilmiştir. Teknik direktör niyeti, oyuncu yorgunluğu veya skor tahmini gibi nedensellik iddiaları kurmaz.

Veri Durumu: TamamlandıSağlayıcı: TheSportsDB (v1 Premium)Sürüm: v1

Raporu Paylaş

Paylaşılan bağlantı kayıt duvarı olmadan açılır; kaynak, örneklem ve sınır bilgisini korur.

Stüdyo Şablonları
Sürüm v124.10.2026 01:30:00

Doğrulanmış maç sonu verisiyle oluşturuldu.